Theme: Blue and Green Theme: Blue and Green Theme: Red Theme: Green
Background: 1 Background: 2 Background: 3 
Last Update: 13 Dec 2017
Version 8.0.2c

Please scan QR Code

Please scan QR Code

for mobile view

 for mobile view

 

For more enquiries, please contact us:
Address :
Department of Agriculture Sarawak, 7 & 12-17th Floor, Menara Pelita,
Jln. Tun Abdul Rahman Yakub, Petra Jaya, 93050 Kuching, Sarawak
Tel. No.: 082-441000   Fax No.: 082-447821
Email : 

For more enquiries, please contact us:

Address :

Department of Agriculture Sarawak, 7th, 12-14, 16-17th Floor, Menara Pelita, Jln. Tun Abdul Rahman Yakub, Petra Jaya, 93050 Kuching, Sarawak

Tel. No.:  082-441000  
Fax No.:  082-447639 (Director Office), 
                 082-446039 (Human Resource)

Email : 

AGRICULTURE INSTITUTE, SARAWAK : CONTACT USAGRICULTURE INSTITUTE, SARAWAK : CONTACT US

INSTITUT PERTANIAN SARAWAK, SEMONGOK

HUBUNGI KAMI

KM-20, JALAN KUCHING-SERIAN, SEMONGOK

93250 KUCHING, SARAWAK

TEL: 082-611341/2/3 FAKS: 082-611662

 

No.

Nama

Jawatan

Seksyen

Sambungan

Emel

 

1

Rapoi anak Sidop

Pegawai Pertanian, G52 / Pengetua

Pentadbiran

100

rapois@sarawak.gov.my

2

Massumi bt Bojeng

Pegawai Pertanian, G41 / Penolong Pengetua /

Pensyarah

Akademik /

Hal-ehwal Pelajar

101

massumi@sarawak.gov.my

3

Abu Bakar bin Jahan

Pen. Peg. Pertanian, G32/

Pengurus Ladang

Pembangunan Ladang

121

abubjmj@sarawak.gov.my

4

Douglas Chulip @ Chulif ak Jol

Pen. Peg.Pertanian, G32 /

Pensyarah

Akademik /

Hal-ehwal Pelajar

119

chulidcj@sarawak.gov.my

5

Dyg Siti Ainijah bt Abg Mon

Pen. Peg. Pertanian, G32 /

Pensyarah

Akademik

113

ainijah@sarawak.gov.my

6

Hashimah bt Hj Ibrahim

Pen. Peg. Pemb. Masyarakat, S32 /

Pensyarah

Akademik /

Pusat Bimbingan Usahawan

110

hashimai@sarawak.gov.my

7

Dyg Kadariah bt Abg Tar

Pen. Peg. Pertanian, G32 /

Pensyarah

Akademik /

Ko-kurikulum

114

kadariat@sarawak.gov.my

8

Mahmud bin Suhaili

Pen. Peg. Pertanian, G32 /

Pensyarah

Akademik

111

mahmuds@sarawak.gov.my

9

Sapawai bin Leman

Pen. Peg. Pertanian, G32 /

Pensyarah

Akademik / OSHA/ Pengurusan Kualiti

115

sapawail@sarawak.gov.my

10

Latifah bt Taupek

Pen. Peg. Pertanian, G27 /

Pensyarah

Akademik/

Perpustakaan

112

latifaht@sarawak.gov.my

11

Atiyah bt Hj Baki

Pen. Peg. Pertanian, G27 /

Pensyarah

Akademik/

Latihan Staf

109

atiyahb@sarawak.gov.my

12

Allen ak Kiang

Pembantu Tadbir, N22

Pentadbiran

102

allenk@sarawak.gov.my

 

13

Luyoh ak Bara

Pembantu Tadbir, N22

Akaun

104

luyohb@sarawak.gov.my

 

14

Rumia ak Nais

Matron, S17

Asrama dan Blok Akademik

105

rumian@sarawak.gov.my

15

Yusli bin Sawal

Pembantu Pertanian, G22

Akademik /

ICT & AV

105

yuslis@sarawak.gov.my

16

Wagiman bin Jakim

Pembantu Pertanian, G22/

Pembantu Pensyarah

Bengkel Kejenteraan Pertanian

103

wagimanj@sarawak.gov.my

17 Mohd Annuar bin Zainudin

Pembantu Pertanian, G22/

Pembantu Pensyarah

Unit Ternakan 103 annuarz@sarawak.gov.my

18

Entusan ak Chali

Pembantu Pertanian, G22/

Pembantu Pensyarah


Unit Perladangan

103

entusanc@sarawak.gov.my

19 Nalong ak Buyok

Pembantu Pertanian, G22/

Pembantu Pensyarah

Unit Buah-buahan dan Tanaman J/Panjang 103 nalongb@sarawak.gov.my
20 Rosman ak Tuan

Pembantu Pertanian, G17/

Pembantu Pensyarah

Unit Kompaun 103 rosmant@sarawak.gov.my
21 Agatha Sintai

Pembantu Pertanian, G17/

Pembantu Pensyarah

Unit Hortikultur 103 agathas@sarawak.gov.my
22 Nancy bt Tapa

Pembantu Pertanian, G17/

Pembantu Pensyarah

Unit Akuakultur 103 nancyt1@sarawak.gov.my
23 Roy McKeith ak Roni

Pembantu Pertanian, G17/

Pembantu Pensyarah

Unit Sayuran dan Tanaman J/Pendek 103 roymr@sarawak.gov.my
24 Milin ak Adam

Pem. Pemb. Masy, S22/

Matron Dewan Sajian

Dewan Sajian 132 milina@sarawak.gov.my
25 Elizabeth Danie ak Weli

Pem. Pemb. Masy, S17/

Pembantu Pensyarah

Dewan Sajian 132 elizabdw@sarawak.gov.my
26 Annie ak Penik

Pem. Pemb. Masy, S22/

Pembantu Pensyarah

Makmal Pemprosesan 135 anniep@sarawak.gov.my
27 Georgina ak Mosen

Pem. Pemb. Masy, S17/

Pembantu Pensyarah

Makmal Pemprosesan 135 geoginam@sarawak.gov.my